GREVDEKİ AROMA İŞÇİLERİNE DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDUK.

Anasayfa - Ağustos 22, 2017 11:11 am A A

GREVDEKİ AROMA İŞÇİLERİNE DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDUK

İşveren ile yürüttükleri toplu sözleşme sürecinde “insanca yaşam” talepleri karşılanmayan AROMA AŞ  işçileri üretimden gelen güçlerini kullanarak greve başladılar.

İşçi ve memur sendikaları ile Milletvekilleri  ve siyasi partilerce fabrika önünde bugün gerçekleşen dayanışma ziyaretine Şube Başkanımız Özkan RONA, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bahriye TORAMAN, Etem AYKAÇ ve Beyhan ARICI da katıldı.

Yapılan basın açıklamasında konuşan Şube Başkanımız Özkan RONA, işçi ve memurların insanca yaşam talebi için top yekün bir mücadele yürütmelerinin zorunluluğuna vurgu yaptı. Şube Başkanımız konuşmasını “Bugün mevcut yasalar birlikte mücadele etmemizi engellemek için emek kesimini kamu çalışanları ve işçiler olarak ayrıştırmakta, her kesimin yalnızca kendi sorunları için mücadele etmesini amaçlamaktadır. Oysa ki kamu emekçileri yoksulluk sınırı altında, işçiler ise açlık sınırı altında bir ücretle yoksulluğa mahkum edilmişleridir. Bu gerçek yasalarla aramıza örülen duvarları yıkmayı ve omuz omuza mücadeleyi zorunlu kılmaktadır. Dün yandaş sendikanın masada kamu emekçileri için imza altına aldığı satış sözleşmesindeki komik ücret artışları bugün AROMA işçilerine fazla görülmektedir. Hepimizin talebi ortaktır. İnsanca bir yaşam ve çocuklarımıza onurlu bir gelecek. İşte bunun için öncelikle burada tüm AROMA işçileri birleşmeli, kentimizin tüm emek kesimleri omuz omuza vermeli, ülkemizdeki tüm emekçiler bir araya gelmeli ve bu açlığa ve yoksulluğa mahkum eden sefalet ücretlerine karşı top yekün bir mücadele yürütmelidir. Bu mücadele AROMA işçileri bekledikleri artışları aldıkları zaman bitmemeli, yarın başka bir iş yerinde, farklı emekçi kesimlerinin talepleri için kamu emekçileri ve işçiler ortak bir duyarlılıkla hareket ederek sürdürülmelidir. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğinin yegane kurtuluşu budur. Üretimden hakça paylaşım, onurlu bir gelecek ve gerçek bir toplu sözleşme için emeğimizin gücünü kullanarak mücadele etmek ve direnmek zorundayız. Birleşik Kamu-İş’e bağlı kamu emekçileri olarak dün NESTLE’de TOFAŞ’da RENAULT’da direnen emekçilerle omuz omuzaydık, bugün AROMA işçileriyle bir aradayız, yarın bir başka yerde yine emekçilerle dayanışmaya devam edeceğiz.” Diyerek tamamladı.

Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş olarak emekçilerin insanca yaşam mücadelesinde bir emek örgütü olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için dayanışmaya devam edeceğiz.

Yönetim Kurulu

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
Anasayfa - 11:11 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ