GAZİANTEP’TEKİ TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ

Anasayfa - Ağustos 29, 2016 6:30 pm A A
GAZİANTEP’TEKİ TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ
GAZİANTEP’TEKİ TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZUlusal direnişin ilk başladığı, emperyalizme ilk başkaldırının ve tokadın atıldığı yerlerden birisi olan Gaziantep’te terör saldırısı sonucu 50’den fazla yurttaşın yaşamını kaybetmesi, 100’e yakın yurttaşın yaralanması tüm ulusumuzu yasa boğmuştur.

Siyasal iktidarın yanlış, ödün veren tavrından güç alan, emperyal yazılımlı cihatçı ve bölücü terör örgütleri kan dökerek amaçlarını gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. Ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz ciddi bir tehdit altındadır. Türk Ulusu iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütleri hedeflerini, neredeyse basiretsiz AKP iktidarı eliyle yaşama geçirmeye çalışmaktadırlar.

Bütünlüğümüzü parçalayarak kardeş kavgası yaratmak isteyen terörün bu oyunlarına ulusumuz asla düşmeyecektir ve Türkiye’nin Suriyeleşmesine halkımız izin vermeyecektir. Provokasyonlara gelmeden, Ulu önder Atatürk’ün Ülke ve Ulus tanımına bağlı kalarak kardeşliği savunmak emperyalist destekli cihatçı ve bölücü terörün oyununu bozacak en iyi duruştur.

AKP iktidarı terör konusunda, emperyalizmin dayatmalarından medet ummak yerine, Atatürk’ün; “Yurtta barış, Dünyada barış” ilkesinden hareketle ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. Dış politikada da kurtuluş Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyetin fabrika ayarlarına dönmektir. Bundan başka da bir çıkış yoktur.

Eğitim-İş olarak yaşanan alçak terör saldırısını bir kez daha kınıyor; yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, acılı ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
Anasayfa - 6:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ