KOCATEPE ZAFER YÜRÜYÜŞÜ’NDE YERİMİZİ ALDIK

Anasayfa - Ağustos 26, 2017 7:23 pm A A

KOCATEPE ZAFER YÜRÜYÜŞÜ’NDE YERİMİZİ ALDIK

 

Bundan 95 yıl önce bağımsız bir ülke yaratmak için canlarını ortaya koyan Milli Mücadele Kahramanlarımızın ve Bağımsızlık Savaşımızın Başkomutanı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde Kocatepe Zafer Yürüyüşü’ne katıldık.

 

Eperyalizme karşı yürütülen bağımsızlık mücadelemiz  ülkemizin kurtuluşu ile sonuçlanmasının yanı sıra, sömürge altındaki mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde sömürge orduları işgaline karşı başlayan Anadolu Ayaklanması, sömürgeciliğe karşı kazanılan önemli bir zafer olmuştur.  Bu büyük zaferin en yaşamsal aşaması da 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz olmuştur. Bu tarih Anadolu’nun yeniden yurt olmasının dönüm noktasıdır.

 

Ülkemizin kuruluşunda ve bağımsızlığımızın kazanılmasında destanlaşan bu mücadele, tarihimizin en önemli dönüm noktası olduğu halde son yıllarda giderek görmezden gelinmekte, unutturulmaya çalışılmakta ve adeta göstermelik anma programlarıyla önemsizleştirilmektedir. Bize düşen bu büyük mücadeleye sahip çıkmak, kahramanlarını unutturmamak ve nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatarak geçmişimizden ders alarak geleceğimizi planlamalarını sağlamaktır. Aksi halde bu gerçekleri gizlemeye çalışmak, Milli Kurtuluş Savaşımızla işgal ettikleri topraklardan yenilerek geri çekilen işgal ordularının utancını gizlemeye hizmet edecektir.

Üstelik son günlerde failleri belli bir takım şer odakları tarafından Atatürk’e ve onun aziz hatırasına yönelik saldırılar olmaktadır. Bu sistematik saldırıların belli aralıklarla tekrar gerçekleşmesinin nedeni ise siyasal iktidar ve onun emrindeki bürokratik mekanizmasının buna göz yummasıdır.

Ulusal Kurtuluş mücadelemizi, değiştirilen müfredat ile ders içeriklerinden çıkaran, alternatif anma programları icat ederek önemsizleştiren, kayıtlardan ve hafızalardan silinmesi için çaba harcayan anlayışlara karşı; o karanlık günleri nedenleri ve gerçekleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmaya, o kutlu mücadeleye yaşamlarını vermiş aziz şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmaya, bağımsız ve özgür bir ülkede yaşamamıza öncülük eden Gazi Mustafa Kemal’in ışıklı yollarında yürümeye devam edeceğiz.

 

Tüm kamuoyunu ve halkımızı tarihine ve gerçeklerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

Yönetim Kurulu

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
Anasayfa - 7:23 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  KAMU ÇALIŞANI KADINLARIN SORUNLARININ TESPİTİ ANKETİ
  Ülkemizde eşitlikçi olmayan, cinsiyetçi uygulamaların, kadına yönelik şiddetin artması nedeniyle Eğitim-İş Sendikası Genel Merkez koordinasyonunda oluşturulan Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü gündemiyle toplandı. Toplantıda, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne yönelik olarak gerçekleştirilecek eylem ve etkinliklerin planlaması yapıldı. Bu çerçevede hazırlanmış olan ankete katılmanız, kadınların sorunlarının tespiti açısından büyük önem arz etmektedir.  […]
 • 02
  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 6 Şubat 1933 tarihinde okunan Bursa Nutku’nun 88. Yılını, Atatürk Evi önünde gerçekleştirdiğimiz tören ile andık.
  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 6 Şubat 1933 tarihinde okunan Bursa Nutku’nun 88. Yılını, Atatürk Evi önünde gerçekleştirdiğimiz tören ile andık. Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şube Başkanı Sayın Nedret Yayla tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılırken, Bursa Nutku, Şube Başkanımız Yeliz Toy tarafından okundu.   Bu yazıyı sosyal medyada paylaşTweet
 • 03
  YAPILAN ZAMLARI PROTESTO ETMEK İÇİN BORDROLARIMIZI YAKTIK
  Bu yazıyı sosyal medyada paylaşTweet
 • 04
  BİZE DAYATILAN MAAŞ ZAMMI ORANLARINI KABUL ETMİYORUZ!
  Kamu emekçileri, emeklileri ve ailelerini sefalete mahkum eden ücretlerin iyileştirilmesi, ek zam ve insanca yaşam düzeyinde bir ücret taleplerimizi haykırmak için 15 Ocak 2021 Cuma Saat 12.30’da Şehreküstü Meydanı’nda toplanıyoruz. Kamu emekçilerinin bu haklı talepleri için tüm sendika ve konfederasyonları birlikte hareket etmeye çağırıyoruz. Bu yazıyı sosyal medyada paylaşTweet
 • 05
  UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN KARŞILAŞTIKLARI GÜÇLÜKLER ARAŞTIRMASI
  “Araştırmanın amacı; ülkemizde “Uzaktan Eğitim” adıyla elektronik iletişim araçlarıyla 23 Mart 2020 ‘de başlatılan, pandemi süresince çeşitli dönemlerde kesintiye uğrayan ve alınan son önlemlerle 23 Kasım 2020 tarihi itibariyle de eğitimin tüm kademelerinde uygulamaya giren bilgi aktarma sürecinde, öğretmen ve öğrencilerin karşılaştıkları güçlükleri tespit etmektir. Araştırma Bursa’nın 17 ilçesinde kamu okullarında çalışan 1779 öğretmen ile […]