Son güncellenme :26.08.2017 19:23

Anasayfa > Anasayfa > KOCATEPE ZAFER YÜRÜYÜŞÜ’NDE YERİMİZİ ALDIK

26.08.2017 Cts, 19:23

KOCATEPE ZAFER YÜRÜYÜŞÜ’NDE YERİMİZİ ALDIK

 

Bundan 95 yıl önce bağımsız bir ülke yaratmak için canlarını ortaya koyan Milli Mücadele Kahramanlarımızın ve Bağımsızlık Savaşımızın Başkomutanı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde Kocatepe Zafer Yürüyüşü’ne katıldık.

 

Eperyalizme karşı yürütülen bağımsızlık mücadelemiz  ülkemizin kurtuluşu ile sonuçlanmasının yanı sıra, sömürge altındaki mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde sömürge orduları işgaline karşı başlayan Anadolu Ayaklanması, sömürgeciliğe karşı kazanılan önemli bir zafer olmuştur.  Bu büyük zaferin en yaşamsal aşaması da 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz olmuştur. Bu tarih Anadolu’nun yeniden yurt olmasının dönüm noktasıdır.

 

Ülkemizin kuruluşunda ve bağımsızlığımızın kazanılmasında destanlaşan bu mücadele, tarihimizin en önemli dönüm noktası olduğu halde son yıllarda giderek görmezden gelinmekte, unutturulmaya çalışılmakta ve adeta göstermelik anma programlarıyla önemsizleştirilmektedir. Bize düşen bu büyük mücadeleye sahip çıkmak, kahramanlarını unutturmamak ve nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatarak geçmişimizden ders alarak geleceğimizi planlamalarını sağlamaktır. Aksi halde bu gerçekleri gizlemeye çalışmak, Milli Kurtuluş Savaşımızla işgal ettikleri topraklardan yenilerek geri çekilen işgal ordularının utancını gizlemeye hizmet edecektir.

Üstelik son günlerde failleri belli bir takım şer odakları tarafından Atatürk’e ve onun aziz hatırasına yönelik saldırılar olmaktadır. Bu sistematik saldırıların belli aralıklarla tekrar gerçekleşmesinin nedeni ise siyasal iktidar ve onun emrindeki bürokratik mekanizmasının buna göz yummasıdır.

Ulusal Kurtuluş mücadelemizi, değiştirilen müfredat ile ders içeriklerinden çıkaran, alternatif anma programları icat ederek önemsizleştiren, kayıtlardan ve hafızalardan silinmesi için çaba harcayan anlayışlara karşı; o karanlık günleri nedenleri ve gerçekleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmaya, o kutlu mücadeleye yaşamlarını vermiş aziz şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmaya, bağımsız ve özgür bir ülkede yaşamamıza öncülük eden Gazi Mustafa Kemal’in ışıklı yollarında yürümeye devam edeceğiz.

 

Tüm kamuoyunu ve halkımızı tarihine ve gerçeklerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

Yönetim Kurulu

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*