Son güncellenme :04.06.2018 10:02

Anasayfa > Anasayfa > LGS’YE GİRECEK OLAN ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

04.06.2018 Pts, 10:02

LGS’YE GİRECEK OLAN ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ
Ortaokul sekizinci sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon öğrenci yarın, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan LGS’ye girecek.

Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla herhangi bir bilimsel çalışma, altyapı hazırlığı olmadan bir anda kaldırılan TEOG’un yerine getirilen LGS’nin var olan eşitsizliği daha da artıracağını, bu değişikliğin uzun vadede eğitim sistemimizi tümden özelleştirme ve imam hatipleştirme projesinin bir adımı olduğunu söylemiştik. Bugün geldiğimiz noktada sınavla öğrenci alan okulların “proje” okul yapılması, sınavsız öğrenci alacak Anadolu Liselerinin kontenjanlarının düşürülmesi, bu amacı bir kez daha ortaya koymuştur.

İmam hatip kıskacına alınan öğrencilerin, bu dayatmadan kurtulmak için özel okulları düşünüyor olması, malum resmi tamamlamaktadır.

Gençlerimiz motivasyonları kaybolmuş bir şekilde bu sınava hazırlanmıştır. Başarıyı ölçmekten uzak olan bu sınav, ne yazık ki çocuklarımızın hayatına anlam katmaktan çok bir angaryaya dönüşmüştür.

Bu sistem, yıllardır yaygınlaştırdıkları Anadolu Liselerini gözden çıkarıp, İmam Hatip Liselerini ön plana çıkarmaktadır. İmam hatip ortaokullarından, imam hatip liselerine geçiş oranının %50’ler düzeyinde kaldığı, bu kadar ayrıcalığa ve desteğe rağmen imam hatip liselerinin kontenjanlarının yarı yarıya boş kaldığı gerçeğini herkes bilmektedir.

Milyonlarca öğrencimizi %11’lik dilime hapseden bu sistem çökecektir. 16 yıldır, iktidar tarafından yap boza dönüştürülen, kendi getirdikleri her sisteme kendilerinin bile sahip çıkmadığı sıradan bir seçme sınavıdır bu yapılan.

Bilinmelidir ki; tüm bu adaletsiz koşullara rağmen sınavlarda başarı gösterecek öğrencilerimiz, tamamen kendi zeka ve çabalarıyla bu başarıya ulaşmış olacaklardır.

Eğitim-İş olarak, sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar diler, bu adaletsiz sisteme rağmen tüm imkanlarını seferber ederek çocuklarını bu sınava hazırlamaya çalışan velileri, öğrencilerimiz için emek veren değerli öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

ŞUBE YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*