MUHARREM İNCE KONFEDERASYONUMUZ BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

Anasayfa - Mayıs 28, 2018 6:30 pm A A

MUHARREM İNCE KONFEDERASYONUMUZ BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler için Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’i ziyaret etti.

Muharrem İnce’ye, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça eşlik ettiler.

Muharrem İnce ve beraberindeki heyeti, Genel Başkan Mehmet Balık ve MYK Üyeleri, Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Konfederasyonumuz üyesi sendika Genel Başkanları karşıladı.

Genel Başkan Mehmet Balık, İnce’ye, Cumhurbaşkanı olarak hükümeti kurması durumunda; hükümet ile kamu çalışanları arasında akdedilecek toplu sözleşme ön protokol önerisini sundu.

Buna göre;

1-         Tüm kamu işgörenlerinin; sendikal özgürlükleri, çalışanların sendika, toplu sözleşme ve grev hakları uluslararası sözleşmelerin öngördüğü şekilde güvence altına alınacaktır.

2-         Kamu istihdamında güvencesiz çalıştırma tamamen ortadan kaldırılacaktır. Kamuda yer alan taşeron ve 4/B, 4/C sözleşmeli personel uygulamasına son verilecektir.

3-         En düşük devlet memuru maaşı yoksulluk sınırı altında olmayacaktır. Ayrıca hali hazırda çalışan kamu görevlileri ile emekliler arasında ki ücret farkı kademeli olarak kaldırılacaktır.

4-         2018 yılının ikinci altı ayından başlamak üzere asgari geçim ücreti en az 2200 TL olacaktır. Asgari ücret ve diğer tüm ücretlerden asgari kadar olan kısmından vergi kesintisi yapılmayacaktır. Vergi kesintilerinden adaletsizlik tümüyle ortadan kaldırılacaktır.

5-         Kamu personellerine yönelik “performans değerlendirme sistemi” ortadan kaldırılacaktır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu korunacak, kamu istihdamında güvenceli çalışma koşulları sağlanacaktır.

6-         İş yeri denetimlerinde caydırıcı önlemler alınacak, çalışma yaşamında ki ölümlerin önüne geçilecektir.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise 24 Haziran’da Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin yaşanacağını ifade ederek, “Türkiye’yi normalleştireceğiz. OHAL’i kaldıracağız, mülakatları kaldıracağız. Seçilince bir haftada kaldıracağız. 657’den geriye gidiş asla olmayacak. Görevde yükselmeler adil olacak. Hiç kimsenin inancına bakmadan o işteki başarısına bakarak kamudaki yükselmenin önünü açacağız. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz” diye konuştu.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
Anasayfa - 6:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  KAMU ÇALIŞANI KADINLARIN SORUNLARININ TESPİTİ ANKETİ
  Ülkemizde eşitlikçi olmayan, cinsiyetçi uygulamaların, kadına yönelik şiddetin artması nedeniyle Eğitim-İş Sendikası Genel Merkez koordinasyonunda oluşturulan Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü gündemiyle toplandı. Toplantıda, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne yönelik olarak gerçekleştirilecek eylem ve etkinliklerin planlaması yapıldı. Bu çerçevede hazırlanmış olan ankete katılmanız, kadınların sorunlarının tespiti açısından büyük önem arz etmektedir.  […]
 • 02
  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 6 Şubat 1933 tarihinde okunan Bursa Nutku’nun 88. Yılını, Atatürk Evi önünde gerçekleştirdiğimiz tören ile andık.
  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 6 Şubat 1933 tarihinde okunan Bursa Nutku’nun 88. Yılını, Atatürk Evi önünde gerçekleştirdiğimiz tören ile andık. Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şube Başkanı Sayın Nedret Yayla tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılırken, Bursa Nutku, Şube Başkanımız Yeliz Toy tarafından okundu.   Bu yazıyı sosyal medyada paylaşTweet
 • 03
  YAPILAN ZAMLARI PROTESTO ETMEK İÇİN BORDROLARIMIZI YAKTIK
  Bu yazıyı sosyal medyada paylaşTweet
 • 04
  BİZE DAYATILAN MAAŞ ZAMMI ORANLARINI KABUL ETMİYORUZ!
  Kamu emekçileri, emeklileri ve ailelerini sefalete mahkum eden ücretlerin iyileştirilmesi, ek zam ve insanca yaşam düzeyinde bir ücret taleplerimizi haykırmak için 15 Ocak 2021 Cuma Saat 12.30’da Şehreküstü Meydanı’nda toplanıyoruz. Kamu emekçilerinin bu haklı talepleri için tüm sendika ve konfederasyonları birlikte hareket etmeye çağırıyoruz. Bu yazıyı sosyal medyada paylaşTweet
 • 05
  UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN KARŞILAŞTIKLARI GÜÇLÜKLER ARAŞTIRMASI
  “Araştırmanın amacı; ülkemizde “Uzaktan Eğitim” adıyla elektronik iletişim araçlarıyla 23 Mart 2020 ‘de başlatılan, pandemi süresince çeşitli dönemlerde kesintiye uğrayan ve alınan son önlemlerle 23 Kasım 2020 tarihi itibariyle de eğitimin tüm kademelerinde uygulamaya giren bilgi aktarma sürecinde, öğretmen ve öğrencilerin karşılaştıkları güçlükleri tespit etmektir. Araştırma Bursa’nın 17 ilçesinde kamu okullarında çalışan 1779 öğretmen ile […]