ÜYEMİZE YAPILAN BASKIYI KABUL ETMİYORUZ

Anasayfa - Mayıs 19, 2018 12:25 pm A A

ÜYEMİZE YAPILAN BASKIYI KABUL ETMİYORUZ

Sendikamız üyesi iken 27. Dönem Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olmak için memuriyetten ayrılan Maarif Müfettişi Rasim Akkaya’ya uygulanan baskıyı kabul etmiyoruz.

Akkaya hakkında açılan soruşturmaların içeriği, 6764 sayılı kanun ile görev tanımı dışına çıkarılan konularla ilgili gösterdiği tepki ve görevleri kabul etmeme konularıdır.

Soruşturma sürecinin devlet memurluğundan çekildikten sonraki yani aktif siyasete atıldığı dönemde gündeme getirilmesi manidardır. İki gün önce görev yeri İstanbul’da Teftiş Kurulu’na ifadeye çağırılan Akkaya, memur olmadığı halde yılların verdiği devlet ciddiyeti ve sorumluluğu içinde ifade vermeye gitmiştir. Buna rağmen, bu iki gün içerisinde yeniden soruşturmaları olduğu bildirilmiş ve yeniden ifadesi alınmaya çalışılmıştır.

Konu içerikleri yeni olmasına yani soruşturmanın tamamlanması için iki yıllık bir süre bulunmasına rağmen Akkaya’nın alelacele ifadeye çağırılması kabul edilebilir bir durum değildir. Yapılan görüşmelerde, soruşturmaların aceleye getirilmesinin Bakanlık talimatı olduğu bilgisi dolaşmaktadır.

Kanuni düzenlemeyle Bakanlık Maarif Müfettişliğine atanan soruşturmacıların ne kadar yanlış ve yanlı atamalar sonucu göreve getirildiklerinin bariz bir örneği ile karşı karşıyayız.

Yapılan bu baskıyı kabul etmiyor, laik, bilimsel, demokratik eğitimi savunan Atatürkçü üyemiz Rasim Akkaya’nın yanında olduğumuzu ve olacağımızı belirtmek istiyoruz.

 

ŞUBE  YÖNETİM KURULU 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
Anasayfa - 12:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ