MUHARREM İNCE KONFEDERASYONUMUZ BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

Anasayfa - Mayıs 28, 2018 6:30 pm A A

MUHARREM İNCE KONFEDERASYONUMUZ BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler için Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’i ziyaret etti.

Muharrem İnce’ye, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça eşlik ettiler.

Muharrem İnce ve beraberindeki heyeti, Genel Başkan Mehmet Balık ve MYK Üyeleri, Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Konfederasyonumuz üyesi sendika Genel Başkanları karşıladı.

Genel Başkan Mehmet Balık, İnce’ye, Cumhurbaşkanı olarak hükümeti kurması durumunda; hükümet ile kamu çalışanları arasında akdedilecek toplu sözleşme ön protokol önerisini sundu.

Buna göre;

1-         Tüm kamu işgörenlerinin; sendikal özgürlükleri, çalışanların sendika, toplu sözleşme ve grev hakları uluslararası sözleşmelerin öngördüğü şekilde güvence altına alınacaktır.

2-         Kamu istihdamında güvencesiz çalıştırma tamamen ortadan kaldırılacaktır. Kamuda yer alan taşeron ve 4/B, 4/C sözleşmeli personel uygulamasına son verilecektir.

3-         En düşük devlet memuru maaşı yoksulluk sınırı altında olmayacaktır. Ayrıca hali hazırda çalışan kamu görevlileri ile emekliler arasında ki ücret farkı kademeli olarak kaldırılacaktır.

4-         2018 yılının ikinci altı ayından başlamak üzere asgari geçim ücreti en az 2200 TL olacaktır. Asgari ücret ve diğer tüm ücretlerden asgari kadar olan kısmından vergi kesintisi yapılmayacaktır. Vergi kesintilerinden adaletsizlik tümüyle ortadan kaldırılacaktır.

5-         Kamu personellerine yönelik “performans değerlendirme sistemi” ortadan kaldırılacaktır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu korunacak, kamu istihdamında güvenceli çalışma koşulları sağlanacaktır.

6-         İş yeri denetimlerinde caydırıcı önlemler alınacak, çalışma yaşamında ki ölümlerin önüne geçilecektir.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise 24 Haziran’da Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin yaşanacağını ifade ederek, “Türkiye’yi normalleştireceğiz. OHAL’i kaldıracağız, mülakatları kaldıracağız. Seçilince bir haftada kaldıracağız. 657’den geriye gidiş asla olmayacak. Görevde yükselmeler adil olacak. Hiç kimsenin inancına bakmadan o işteki başarısına bakarak kamudaki yükselmenin önünü açacağız. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz” diye konuştu.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
Anasayfa - 6:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  AŞILAMA TAMAMLANINCAYA KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR
  Covid-19 nedeniyle birçok öğretmenimizin,  öğrencimizin ve vatandaşımızın sağlık sorunları yaşadıkları hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığı bilinmektedir. Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması riskin minimize edilmesi gerekir. Yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması […]
 • 02
  EĞİTİM ÇALIŞANLARINI AŞILAMAK İÇİN HALA NEYİ BEKLİYORSUNUZ? ÖLMEMİZİ Mİ?
  Salgın başladığından beri okullarla ilgili tek bir bilimsel çalışma yapılmadı. Risk haritaları çıkarılmadı. Defalarca okullar açılıp kapandı. Her seferinde tablo biraz daha ağırlaştı. Mutasyona uğrayan virüs, şimdi öğrencilerimizi de pençesi altına aldı. Yüz yüze sınav ısrarı bitmedi. Okullara ek ödenek verilmedi, öğrenci ve öğretmenlere yaygın, düzenli test yapılmadı. Pozitif vaka çıkan sınıftaki öğrenci karantinaya alındı […]
 • 03
  YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞTE YETERLİLİK ARAŞTIRMASI
     Araştırmanın Tamamına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ  Araştırmanın amacı; ülkemizde “Uzaktan Eğitim” adıyla elektronik iletişim araçlarıyla 23 Mart 2020 ‘de başlatılan, salgın süresince çeşitli dönemlerde kesintiye uğrayan ve alınan son kararla 1 Mart 2021 tarihi itibariyle de yüz yüze eğitime geçme sürecinde, yeterli düzeyde önlem alınıp alınmadığı, eğitim emekçilerinin covid-19’a yakalanma, test yaptırma ve aşılanma oranını […]
 • 04
  EĞİTİM-İŞ`LİLERİN OLDUĞU HER İLKOKULDA ANDIMIZ HER SABAH OKUTULACAK!
  Her iki lafından birisi “milli” olan AKP’nin, milli duyguları pekiştirmesi, ulus olmanın değerini hatırlatması için okullarda okutulan Öğrenci Andı’nı siyasallaştırdığı yargı aracılığıyla kaldırması, Başöğretmen Atatürk’ün izinde olan biz Eğitim-İş’lileri durduramayacaktır. Sendikamız, tarihinden, öğretmenlik mesleğinin özünden, ilkelerinden ve en önemlisi Cumhuriyet’in değerlerinden aldığı güçle bir karar almıştır. Bilindiği üzere AKP’nin 2013’te bir yönetmelik değişikliğiyle okullardan Öğrenci […]
 • 05
  MUTFAKTA YANGIN VAR!
  -GIDA FİYATLARI MARTTA BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 2,5 ORANINDA ARTTI. -EN YOKSUL KESİMİN HARCAMALARININ EN AZ ÜÇTE BİRİNİ AYIRMAK ZORUNDA BULUNDUĞU GIDA HARCAMALARI BU YILIN İLK ÇEYREĞİNDE YÜZDE 9,2 ORANINDA, SON BİR YILDA İSE YÜZDE 29,2 ORANINDA ARTIŞ GÖSTERDİ.   Fiyat istikrarsızlığına karşı en korumasız durumdaki yoksul kesimin aile bütçesinin en az üçte birini […]