Son güncellenme :04.11.2017 18:53

Anasayfa > Anasayfa > ÖĞRETMENLERİN EKONOMİK VE MESLEKİ DURUMLARINA İLİŞKİN ÖĞRETMEN GÖRÜŞLERİ ANKETİ

04.11.2017 Cts, 18:53

Sayın Katılımcı;

Bu anket “Öğretmenlerin Ekonomik ve Mesleki Durumlarına İlişkin Öğretmen Görüşleri” adlı bir araştırmaya veri toplama aracı olarak hazırlanmıştır. Lütfen her soruyu dikkatli bir şekilde okuyup cevaplandırınız. Vereceğiniz cevaplar araştırmanın amacı dışında kullanılmayacaktır ve katılımcıların kişisel bilgileri toplanmayacaktır.

Katkılarınız için teşekkür ederiz.

Anketimizi İndirmek İçin   …….öğretmen anketi    TIKLAYINIZ

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Şengül artar

Öğretmenlik mesleği küçümseniyor,aynı seviyede eğitim almiş başka meslekler ise hem fazla kazanç hemde daha itibarlı lar. Öğretmenlik mesleğinde eğitim dahi almamış kişilerin nasıl olurda beni değerlendirebilir. Eğitim in verimleri uzun bir süreç içinde dönüt alınabilir,kısa sürede verim alınmazki… Gelelim ekonomiye bizim gibi 4 yıllık fakülte mezunu bütün 4 yıllık mezunların içinde en düşük geliri öğretmenler alıyor. Neymiş efendim kutsal meslekmiş. Diğer meslekler değiller mi…. Anlayamadığım bir konu da ek derslerden gelir vergisi kesildiği halde neden emekliliğe bu işlemiyor. Madem gelir elde ediyoruz. Kesinti de yapılıyor o halde bu emeklilik yıllarınada yansıtılmalı

06.11.2017, 8:45
Mustafa DAĞERİK

Öğretmenler ekonomik açıdan fefakarlığa zorlanıyor. Ancak asıl sorun, eğitim sisteminin ve işleyişinin yap-boz oyuncağı gibi bilinçli olarak iktidar tarafından değiştirilip alt-üst edilmesidir. Bu yolla, öğretmenin üretim ekonomisine katkısı engellenmektedir. Bunları yapan politikacıların, emperyal beslemeler olduğuna en ufak bir şüphem yoktur.

06.11.2017, 8:47

*